KİM23 ELAZIĞ

  

Ana Sayfa Tüm Haberler

Ankete Katıl

İletişim Arşiv

Üye Girişi

Üye Ol

     
 

ATİK BİRİCİ İŞLETİLİYOR MU?

 
 
02.05.2013
 
 

Mahir Sönmez'in Ak Parti İl Başkanlığı'ndan isitfasının ardından muhtemel il başkanlarının isimleri de kamuoyunda zikredilmeye başlandı. bu isimlerden en ilginç olanı da geçmişte DYP merkez ilçe başkanlığı yapan, belediye meclis üyesi ve belediye başkan vekili Atik Birici.

Bazı basın- yayın kuruluşları Atik Birici ismi üzerinden resmen siyasi ironi yapıyor. Bir hafta önce belediyede 46 kişinin yargılalarak ceza aldığı davada Atik Birici için "ilgisi ilgisiz birçok kişi caza alırken Birici'nin ceza almaması düşündürücü" diyen bir gazete, bir hafta sonra traji-komik duruşunu farklı bir mecraya çekerek bir hafta önce dalgasını geçtiği Birici için "bu davalardan ceza almayarak temiz kalması il başkanlığına atanmada en önemli etken olabilir" diyerek büyük bir tornistonik ironisyona imza attı.

Bir başka yayın organı da Atik Birici'yi Elazığ'ın gelmiş geçmiş en büyük siyasetcisi olarak taktim etme gibi afilli cümleler kurarak aklınca geleceğe yatırım yapmaya kalkmış, ancak heyecandan Atik Birici'nin soy ismini Bilici şeklinde yazacak kadar adamın cahili ve biganesi olduğunu itiraf etmiş.

Atik Birici'nin de bu gazlara gelerek yakın çevresine "benim işim tamam Başbakan beni il başkanı olarak atayacak" demesi ise kendisini darı ambarında görmek ile yorumlanıyor. Zira geçtiğimiz günlerde ilimize gelerek il başkanında aradıkları şartları açıklayan İl Başkanı atamada bir numaralı etkili ve yetkili isim olan Ak Parti Teşkilatlardan sorumlu Genel başkan yardımcısı Nurettin Nebati'nin "Başkanın Üniversite mezunu olması şart" cümlesinden bile habersiz olması başka bir garabet ve hayretli mevzu olarak algılandı. Siz hem bu şehrin gelmiş geçmiş en tecrübeli, birikimli(!) siyasetçisi olacaksınız hem de ortaokul terk olan eğitim durumunuza bakmadan il başkanı olmayı hayal edeceksiniz.


Dedik ya birileri Atik Birici ile çok fana kafa buluyor. Hem kafa buluyor hem de bu gaza gelen Birici'yi başkanlık yolunda yaptığı yoğun uğraşı ve canhıraç lobi oluşturma komedisini izleyip keyif çatıyor. Ne diyelim Allah'tan bu hafta il başkanlığına atama yapılacak da Sayın Atik Birici de bu rüyadan uyanmış olacak. sonrasında ne mi olacak. elbette ki usta siyasetçi bu durumdan da sıyrılacak cümlesini heybesine yedeklemiştir. "Aslında başkanlığı bana teklif ettiler ama ben kabul etmedim"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.kim23.com

 
   

  Eklenme Tarihi: 02.05.2013

 
  Bu sayfa 828 defa ziyaret edildi. Yorum yazabilmek için üye olmalısınız. 
 
  Okuyucuların yaptığı yorumlar  
ATİK BİRİCİ İŞLETİLİYOR MU? Başlıklı habere toplam 0 kişi yorum yazdı
Bu Haber Hiç Yorumlanmamıştır.

Geri Dön

En Çok Okunanlar
Takvim
« Temmuz »
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 

Copyright©2012  www.kim23.com   -   irtibat@kim23.com